tel. 501675491
English (UK)
Biznesplan w standardach UNIDObiznes plan warszawa


Struktura biznesplanu w standardach UNIDO

Czynniki

Struktura biznesplanu uzależniona jest od kilku czynników, takich jak, na przykład przeznaczenie biznesplanu, wielkość przedsiębiorstwa, którego dotyczy, czy chociażby rodzaj branży w jakiej działa inwestor. Można jednak wskazać kilka podstawowych elementów które znajdziemy w każdym biznesplanie. Zatem od przeznaczenia biznesplanu zależy jego układ i struktura. Istnieją instytucje które narzucają standardy wykonawcze, zatem metodologia opracowania biznesplanu może być wymogiem stawianym przez:

standard unido

Czym jest biznesplan opracowany w standardach UNIDO (United Nations Industrial Development Organization). Biznesplan w standardach UNIDO powinien zawierać w szczególności elementy jak poniżej:

Nie ma jednak jednej obowiązującej struktury biznesplanu. Struktura biznesplanu uzależniona jest od docelowego odbiorcy oraz od osoby która go sporządza. Zatem pomimo iż istnieją instytucje które narzucają metodologię opracowania biznesplanu to i tak ramowy układ zależy od rodzaju prowadzonej działalności, odbiorcy biznesplanu oraz celu.

Ocena: ★★★★★